PODUCHA OD SERCA: USZYJ JASIA

  1. Strona główna
  2. Wydarzenia
  3. PODUCHA OD SERCA: USZYJ JASIA

Wydarzenie

PODUCHA OD SERCA: USZYJ JASIA

Avenida Poznań
27.05.2023

Bądź z nami kolejny raz i Uszyj Jasia w Avenidzie!

Mamy 10 stanowisk z maszynami do szycia, niezliczone metry kolorowego materiału, gotowych do pomocy instruktorów, brakuje nam tylko… Twoich rąk!

27 maja w Avenidzie Poznań rusza już V edycja Uszyj Jasia Poduchy od Serca, w ramach której każdy odwiedzający nasze centrum będzie mógł uszyć kolorową poszewkę dla małych pacjentów z oddziałów dziecięcych Wielkopolskiego Centrum Pediatrii w Poznaniu.


Akcja Uszyj Jasia została zainicjowana 12 lat temu przez Natalię Bielawską, która po kilkudniowym pobycie w szpitalu, zauważyła, że poszewki na poduszki szybko się zużywają i tracą kolory. Zorganizowała grupę szyjących przyjaciół i tak dała początek akcja, która trwa do dziś i rozświetla kolorami szpitalne sale. W samej Avenidzie Poznań w ubiegłym roku uszyto łącznie 820 jaśków, które zostały przekazane do poznańskich szpitali.


Akcja Uszyj Jasia w ramach V edycji rozpocznie się w CH Avenida, na poziomie +1 w Avenida Lounge, w sobotę 27 maja od godziny 11.00 i trwała będzie do godziny 18.00. Partnerem akcji jest firma Revorm Sp. z o.o, dostarczająca maszyny do szycia marki Minerva.