Misja specjalna zrealizowana – pszczoły mieszkają już w Avenidzie!

  1. Strona główna
  2. Wydarzenia
  3. Misja specjalna zrealizowana – pszczoły mieszkają już w Avenidzie!

Wydarzenie

Misja specjalna zrealizowana – pszczoły mieszkają już w Avenidzie!

Avenida Poznań
8.09.2022

Proekologiczna akcja zakończyła się dużym sukcesem – cała masa małych, bzyczących i arcypożytecznych zapylaczy osiedliła się na stałe w dwóch ulach umieszczonych na dachu Avenidy Poznań.

Ekipa pszczelarzy z wielopokoleniowej pasieki z tradycjami, sprawiła, że owady mają komfortowe warunki do pracy, rozwoju i odpoczynku. Potrzeba było do tego serca, pasji i ogromnego doświadczenia – udało się dzięki pracy pasieki i całego zespołu czuwającego nad projektem!

Od teraz pszczoły mogą korzystać z uroków miejskich łąk, które – paradoksalnie – nierzadko bywają dla nich bardziej komfortowe i użyteczne niż tereny wiejskie. Avenida stojąca w centrum Poznania staje się więc dla nich świetnym miejscem na pszczeli dom – co może niektórych zdziwić!

Bardzo cieszymy się, że możemy gościć u siebie te urocze stworzenia i że udało nam się nawiązać współpracę z ekspertami w swojej dziedzinie. Chcemy wspierać wszystkie ekologiczne inicjatywy, równie chętnie sami takie inicjujemy – zależy nam na dobru przyrody, czego niejednokrotnie dawaliśmy już wyraz. I damy po raz kolejny! 

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego video z montowania pasiek na dachu Avenidy – warto zwrócić uwagę na sumienność, dokładność i fachowość pszczelarzy-pasjonatów, którzy doskonale wiedzą, jak zorganizować pszczele życie, by było im po prostu wspaniale!