Wskazówki

Wskazówki i parking

To najszybszy sposób na dotarcie tutaj.
  1. Strona główna
  2. O Centrum
  3. Wskazówki/Parking
  4. Wskazówki

Samochodem

Główne trasy w mieście  prowadzą do nas z ulic Królowej Jadwigi, Głogowskiej i Roosevelta prosto do Matyi, gdzie znajduje się Avenida Poznań.  Ulica Matyi została poszerzona o dodatkowe pasy ruchu w taki sposób, aby możliwe było  skręcanie w stronę dworca, w zależności od kierunku jazdy w lewo lub w prawo.  

Kierowcy, którzy jadą od strony ulicy Hetmańskiej chcą się dostać do Avenidy przez Wildę, mogą skorzystać z nowego fragmentu przedłużonej ulicy Jakuba Wujka. Wjazd od strony ulicy Przemysłowej, w głąb tzw. Wolnych Torów.

Zupełnie nowa możliwość dojazdu do Avenidy autem, z centrum miasta, od strony ulic św. Marcin i Aleja  Niepodległości,  to jednokierunkowa ulica Składowa, przedłużona na teren tzw. Wolnych Torów.

Pozostaje jeszcze jedna tradycyjna droga dojazdu w okolice naszej galerii, bezpośrednio pod nowy dworzec kolejowy Poznań Główny,  ulicą Dworcową.

Pociągiem

Z najdalszych zakątków Wielkopolski, także z wielu podpoznańskich miejscowości najlepiej dojechać do Avenidy koleją. Gęsta sieć połączeń lokalnych i regionalnych obsługiwana jest przez Przewozy Regionalne PKP oraz samorządową spółkę Koleje Wielkopolskie ( pociągi te docierają na stację  Poznań Główny z kierunków: Piła, Gołańcz/Wągrowiec, Gniezno, Kutno/Koło/Konin, Kalisz/Jarocin, Ostrów Wielkopolski, Leszno, Wolsztyn, Zbąszyń/NowyTomyśl i Krzyż).

Sprawdź rozkład

Tramwajem i autobusem

Tramwajem: 

Osoby dojeżdżające tramwajami na nowy dworzec autobusowy, kolejowy i do Centrum Handlowego  mają do swojej dyspozycji nowe przystanki tramwajowe. Zbudowano je  na wysokości budynku Avenida Poznań i  Delty, tuż przy skrzyżowaniu ulic Towarowej z Matyi.  Pasażerowie przejściem podziemnym przejdą bezpośrednio w stronę nowego dworca autobusowego i Centrum Handlowego. Można też zawrócić z przejścia podziemnego na Most Dworcowy i dalej kierować się w stronę dworca PKP.

Nadal  można wysiąść na „starym” przystanku  przy  ul. Roosevelta, od strony Międzynarodowych Targów Poznańskich i przejść przez przejście dla pieszych, a potem schodami dostać się na ul. Dworcową, albo idąc dalej Mostem Dworcowym dotrzeć na dworzec autobusowy i do Avenidy.  Ulicami Głogowską,  Roosevelta i ulicą Matyi (Most Dworcowy) kursują  te same tramwaje, co dotychczas, czyli 2, 6, 10, 12, 17, 18, 23. Na Dworzec Zachodni, na nowy przystanek tramwajowy PST (Poznański Szybki Tramwaj)  kursują tramwaje linii nr 15 (Os. Sobieskiego – Junikowo), 10 (Os. Sobieskiego – Dębiec), 12 (Os. Sobieskiego – Starołęka), 14 (Os. Sobieskiego – Górczyn).
Do przystanków przy Dworcu Zachodnim przy ulicy Głogowskiej  docierają tramwaje linii nr.  15, 10, 12 i 18 (Górczyn – Franowo).  Tramwaje linii nr. 2 (Ogrody –  Dębiec),  6 (Budziszyńska – Miłostowo), 17 (Ogrody – Starołęka) i 15 zatrzymują się na przystanku przy Międzynarodowych Targach Poznańskich przy ulicy Roosevelta.

Autobusem: 

Nie zmienia się organizacja ruchu autobusów dojeżdżających na Plac Dworcowy. Docierają tam autobusy lini nr  68. Autobusy nr 71 i 51 dojeżdżają pod Avenidę (Rondo Szczęśliwej Podróży). Przy nowym przystanku PST, tuż przy Dworcu Zachodnim, ulokowano nowy przystanek autobusowy, na którym zatrzymuje się autobus nr 45 jadący z ulicy Kaczej.  Na wszystkich przystankach tramwajowych wokół Avenidy zatrzymują się autobusy linii  nocnych: 238, 249, 252

Sprawdź najdogodniejsze połączenie na jakdojade.pl

Sprawdź rozkład

Pieszo

Specjalnie z myślą o pieszych, o zapewnieniu im bezpiecznego dojścia na nowy dworzec autobusowy, kolejowy i do Centrum Handlowego Avenida Poznań zbudowano szerokie, przyjazne przejście podziemne, z wydzieloną ścieżką rowerową i rampą  dla matek z wózkami i osób niepełnosprawnych. Przejście prowadzi z centrum miasta, od strony Parku Marcinkowskiego pod Ulicą Matyi bezpośrednio pod dworzec autobusowy i Centrum Handlowe. Windami i schodami przejście połączone jest z nowymi przystankami tramwajowymi.
Do Avenidy piesi wejdą także z Mostu Dworcowego przez kładkę.  Wędrując od strony Królowej Jadwigi, Wierzbięcic i Wildy łatwo się dostać do CH korzystając z sieci nowych chodników znajdujących się na terenie tzw. Wolnych Torów.  Można też przejść przez nowy dworzec kolejowy PKP lub parking dostając się do środka od strony Placu Dworcowego. Piesi dotrą  do Centrum Handlowego korzystając także z nowej drogi, idąc wzdłuż ulicy Składowej.

Autobusem PKS

Dworzec Autobusowy znajduje się w budynku Centrum. Najłatwiej dostać się do niego od ul. Wolne Tory.

Sprawdź rozkład

Rowerem

Dla rowerzystów dostępna jest cała sieć nowych ścieżek rowerowych licząca blisko 3 km, skomunikowana z systemem istniejących już, miejskich ścieżek rowerowych. Na parkingu A i C oraz przy wejściach do centrum znajdują się wygodne parkingi rowerowe. Dodatkowo, przed wejściem głównym zlokalizowana jest stacja Poznańskiego Roweru Miejskiego.

Taxi

Taksówki mogą zatrzymywać się w zatoczce dla taksówek przed wejściem głównym do Centrum Handlowego Avenida Poznań (skręt w prawo na końcu przedłużonej ul. Przemysłowej, objazd ronda) lub mogą wjechać na parking lit. C D E, który zlokalizowany jest nad torami, gdzie obowiązuje godzinny bezpłatny czas na wjazd / wyjazd.